رفتن به نوشته‌ها

آینده موبایل‌ها، کوانتوم و امواج تله‌پاتی

چند سالی هست که سرعت پیشرفت تکنولوژی موبایل کند شده. الان باتری‌ها بهتر شارژ میشن، تعداد پردازنده‌ها، حجم حافظه و تعداد دوربین ها بیشتر شده. اما تغییر زیادی احساس نمیشه.
به نظر من انقلاب آینده موبایل‌ها در پنج چیز خواهد بود.
کوانتوم (پردازنده و حافظه)، ارتباط امواج مغزی به جای امواج موبایل و وایفای، صدای متمرکز، به جای اسپیکر و هندزفری، تصویر روی عینک و لنز چشمی به جای صفحه موبایل. و هر زمان خواستید میتونید تصویر رو روی تلوزیونها هم بگذارید و با هم ببینید. و احتمالا به جای تاچ گوشی، از امواج مغزی استفاده خواهد شد. و البته با ورود کوانتوم و امواج مغزی، این اتفاق به سرعت رخ خواهد داد.
و شاید ادامه این اتفاقات جایگزینی پردازنده‌ها با ذهن انسان و ضمیر ناخودآگاه باشد.

پردازش کوانتومی

فکر کنید به جای ذخیره اطلاعات با هزاران الکترون درون هزاران مولکول، تنها جهت اسپین الکترون چندین بایت را در خود ذخیره کند. و به جای صدها هسته پردازنده، یک پردازنده کار همه را انجام دهد. هوش مصنوعی به اندازه یک سر سوزن جا میخواهد.

امواج مغزی

تله‌پاتی نیازی به ماهواره و آنتن و دکل و فضای خالی ندارد. در آینده همه موبایها به هم متصل میشوند بدون نیاز به بستر شبکه. موبایلها مستقیم به سرورها وصل میشوند. و شاید هر کدام نقش سرور را هم بازی کند. چرا که نه.م وبایل شما سرور یک اپلیکیشن باشد.

همین دو مورد آینده جدید موبایل‌ها خواهند بود. سایر موارد بیشتر جنبه جانبی دارند.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *