رفتن به نوشته‌ها

اولین تجربه استخراج بیت‌کوین در کامپیوتر خانگی

با جستجو برای سازندگان هش در لینوکس به cpuminer-multi رسیدم که با استفاده از CPU محاسبات هش رو انجام می‌ده. این بسته رو از گیت‌هاب کلون کردم و کامپایل کردم. کامپایل بسته بسیار ساده انجام شد.

در مرحله بعد لازم بود به یک استخر وصل بشم. اول به استخر bitcoin.com وصل شدم و بعدش فهمیدم که استخر bitcoin.com ظاهرا cpu mining رو پشتیبانی نمی‌کنه. بعد به سراغ zpool رفتم. سایت zpool استخراج رو بدون ثبت‌نام انجام می‌ده و یک فرم ساده داره که می‌تونیم کامند استخراج رو باهاش بسازیم. کامند نیازی به تور نداشت و مستقیم به سایت zpool وصل شد. با دستور زیر:

./cpuminer -o stratum+tcp://sha256.eu.mine.zpool.ca:3333 -u 17S54USCNJkweVHrzbHYxMLoz42cpeBgvX -p c=BTC

توی این دستور، u به معنی نام کاربری یا همون کد کیف پول و p که به عنوان پسورد استفاده می‌شه در این استخر به معنی واحد پولی پرداختی هست که در اینجا بیت‌کوین مشخص شده. این دستور با استفاده از سایت zpool ساخته شده.

نتیجه این بود: با سختی یا difficulty برابر با 2778941836 مقدار 7.13 kH/s هش‌ریت روی هر پردازنده (۲ هسته) تولید می‌کرد. در این حالت کامپیوتر تقریبا بدون استفاده می‌شه و هر دو هسته در حداکثر توان خودشون کار می‌کنند.

با محاسبه‌ای که در سایت آکولا کردم چیزی حدود ۲۵ میلیون سال طول می‌کشه که یک بیت‌کوین با این پردازنده ساخته بشه. یعنی سالانه یک تومان بیت‌کوین تولید می‌شه.

از این موضوع متوجه شدم که اولا تولید بیت‌کوین با پردازنده خانگی غیرممکن شده و برای تولیدش نیاز به ماینر داریم. ماینرها از آی‌سی‌های تولید هش استفاده می‌کنند. ماینرها میلیون‌ها برابر سریع‌تر هش‌ها رو تولید می‌کنند.

از طرف دیگه ممکنه بتونیم ارزهایی به جز بیت‌کوین با پردازنده خانگی تولید کنیم که نیاز هست در مورد اون تحقیق انجام بشه.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *